O czym musimy pamiętać projektując stawy kąpielowe

Jakie są ograniczenia w budowie naturalnego kąpielowego stawu?
Żadne! No może tylko ogranicza nas wyobraźnia i miejsce do zagospodarowania. 

Siadając do „deski kreślarskiej” zamykamy oczy i wizualizujemy sobie staw jaki chcemy mieć za kilka lat. Musimy przewidzieć możliwość jego ew. rozbudowy, musimy przewidzieć miejsce odpowiednio bezpiecznego zejścia do takiego stawu, pomostów, linii brzegowej, palisad, murowanego grilla, kaskady, fontanny. Nie zapominamy o ścieżkach wokół stawy, miejsca do łowienia ryb. W stawie kąpielowym możliwe jest wykonanie wyspy, a także częściowej zabudowy.

Dla wykonawców najważniejszym jest zaprojektowanie systemy naturalnej filtracji, przepływu wody, odpowiedniego ukrycia urządzeń mechanicznych (w wybranych wariantach budowy). 

Oczywiście w procesie projektowania nie możemy pominąć architektów ogrodów, którzy najlepiej doradzą nam jakimi roślinami obsadzić linię brzegową, przy uwzględnieniu stanowisk o zróżnicowanym nasłonecznieniu. Nie zapominamy również o oświetleniu podwodnym, czy wokół stawu. Ważnym elementem jest również specjalna strefa dla dzieci. jest to miejsce o nieco innej linii dna i zabezpieczone barierami ze stali nierdzewnej. Projektujemy i budujemy kąpielowe stawy od powierzchni 15 do 500 metrów kwadratowych, czyli powierzchni nie wymagających pozwolenia na budowę. Wszystkie większe stawy opieramy o plany zgodne z prawem budowlanym jakie obowiązuje w Polsce. Możliwe jest również adoptowanie stawu kąpielowego na bazie naturalnego zbiornika wodnego jaki już Państwo macie na swojej działce.

PAMIĘTAJCIE, że kąpielowe stawy można w naszej technologii budować nawet na terenach suchych pozbawionych wód gruntowych, również w gęstej zabudowie.

Projektując staw prosimy o wcześniejszy kontakt z nami. Budujemy stawy w technologii i tradycji austriackich prekursorów w tej dziedzinie. To nieco inne podejście do tematu niż to, o którym słyszeliście do tej pory. My to potrafimy 🙂

Zadzwoń do nas

(+48) 531 622 555

Adres e-mail

stavovo.kontakt@interia.pl

Lokalizacja

ul. Tuchowska 76A,
33-100 Tarnów

O nas

Ponad 20 lat temu rozpoczęliśmy pracę w jednej z austriackich firm, zajmujących się pielęgnacją ogrodów. Początkowo mała firma dzisiaj uchodzi za jednego z najlepszych wykonawców ogrodów, stawów kąpielowych i basenów. 

Dołącz do nas

Przydatne linki

Skontaktuj się z nami
    Copyright © Stavovo 2021. All Right Reserved.