Czy można zarybić staw kąpielowy i obsadzić świerkami?

Teoretycznie można wszystko. W praktyce natomiast musimy pamiętać o tym, że nie wszystkie rośliny nadają się do życia w wodzie, a woda nie będzie tolerować wszystkich roślin i drzew w swoim sąsiedztwie. Główna zasada – im mniej liści tym lepiej. Ale druga zasada mówi: każdy liść można z wody usunąć 🙂
Staw ma być przede wszystkim odzwierciedleniem waszej osobowości i spełniać wasze wymagania i wyobrażenie o najpiękniejszym miejscu w waszym domu.

FAUNA w naszym stawie to najczęściej duże karpie KOI, ale bardzo dobrze czują się w naturalnym środowisku karpie królewskie, amury, tołpygi, które żywią się glonami. Można pokusić się ryby drapieżne, ale musimy liczyć się z tym, że będą one agresywne w stosunku do mniejszych osobników i możliwe, że będzie trzeba zarybiać staw rok rocznie. Nie mniej jednak traktujmy nasz staw jako naturalne środowisko i każdy organizm wodny będzie tu mile widziany, szczególnie jaszczurki, które pomogą nam pozbyć się niechcianych komarów i insektów.

FLORA z kolei, zaprojektowana w odpowiedni sposób pomoże nam zabezpieczać wodę przed glonami i utrzymać jej prawidłowe parametry pH i kH. Wśród roślin czysto wodnych powinniśmy pamiętać o tworzeni stref bagiennych filtracyjnych, filtracji mineralno-roślinnej. Z kolei roślinność nabrzeżna jak pałki wodne, czy trzcina oraz irysy, będą doskonale komponować się przy zabudowie linii brzegowej. 
Proponujemy Państwu współprace z najlepszymi fachowcami w dziedzinie projektowania flory stawów kąpielowych, z którymi będziecie mogli zaplanować i zagospodarować teren. 

Zadzwoń do nas

(+48) 531 622 555

Adres e-mail

stavovo.kontakt@interia.pl

Lokalizacja

ul. Tuchowska 76A,
33-100 Tarnów

O nas

Ponad 20 lat temu rozpoczęliśmy pracę w jednej z austriackich firm, zajmujących się pielęgnacją ogrodów. Początkowo mała firma dzisiaj uchodzi za jednego z najlepszych wykonawców ogrodów, stawów kąpielowych i basenów. 

Dołącz do nas

Przydatne linki

Skontaktuj się z nami
    Copyright © Stavovo 2021. All Right Reserved.